...

Ako posielať súbory v plnej veľkosti medzi zariadeniami?

V tomto článku ti ukážem populárne a najjednoduhšie bezplatné spôsoby ako zdieľať súbory v plnej kvalite, medzi rôznymi zariadeniami.

by | 23.aug.2022 | Softvér, TIpy

V tomto článku ti ukážem populárne a najjednoduhšie bezplatné spôsoby ako zdieľať súbory v plnej kvalite, medzi rôznymi zariadeniami. Veľa z nás napríklad používa na zdieľanie fotiek a obrázkov chatové aplikácie. Čo je v poriadku, ak s týmito fotkami už nepotrebujeme robiť nič iné. Ak ich však chceš stiahnuť, zdielať alebo používať ďalej, pravdepodobne už bude vidno, že sa nejedná o originálnu fotku v plnej kvalite.

Na tento problém existuje niekoľko užitočných nástrojov a v tomto článku ti ich postupne všetky predstavím. Všetky sú tiež buď zabudované priamo v telefóne alebo fungujú plne cez web.

[lwptoc]

AirDrop

Túto funkciu asi poznáš, keďže sa jedná o jeden z najpopulárnejších spôsobov, ale aj tak nesmie chýbať v tomto zozname. Funkcia AirDrop, dokáže veľmi rýchlo a spoľahlivo posielať súbory medzi dvoma Apple zariadeniami.

Stačí si v nastaveniach alebo v notifikačnom centre túto funkciu zapnúť a pomocou tlačidla zdieľať odoslať akýkoľvek súbor alebo fotku zariadenia po blízku, ktoré má túto funkciu tiež zapnutú.

Snapdrop

Aplikácia Snapdrop má rovnakú funkcionalitu ako Airdrop, ale funguje na akomkoľvek zariadení, ktoré má k dispozícií internet. Stačí si otvoriť webový prehliadač a zadať stránku snapdrop.net. Na tejto stránke sa potom zobrazia všetky zariadenia, ktoré sú na rovnakej WiFi sieti a majú tiež otvorenú túto stránku. Pre odoslanie súboru stačí zvoliť zariadenie a vybrať súbor, ktorý chceš odoslať.

Ak podržíš prst na zariadení, tak vieš dokonca poslať text. Takže vieš niekomu alebo aj sebe poslať akýkoľvek link alebo text, ktorý potrebuješ na inom zariadení.

Okrem webstránky, tak existuje aj aplikácia Snapdrop pre Android, ktorá ti prinesie rovnakú funkcionalitu a okrem toho ti umožní súbory alebo text prezdielať rovno z inej aplikácie. Napríklad priamo cez Galériu v telefóne.

Samsung Quick Share

Ak používaš novšie Samusung zariadenie (nie staršie ako 3-4 roky), tak podobnú funkcionalitu máš zabudovanú priamo v telefóne. Volá sa Quick Share a vieš si ju vyvolať zdieľaním akéhokoľvek súboru alebo linku v aplikáciách.

Táto možnosť ti tieto súbory umožní zdielať nie len na iné Samsung zariadenia, ale dokáže aj vygenerovať link, ktorý vieš komukoľvek poslať alebo si nechať zobraziť QR kód na oskenovanie.

Avšak, ak posielaš na Samsung zariadenie, tak nepotrebuješ mať k dispozíicí ani internet a stačí, že máte obaja povolenú túto funkciu a máte spustenú WiFi (keďže sa používa na samotný prenos). Takže medzi Samsung zariadeniami funguje úplne rovnako ako Airdrop.

Túto funkciu vieš povoliť v Nastavenia → Pokročilé funkcie → Quick Share alebo stačí v notifikačnej lište nájsť možnosť Quick Share. V týchto nastaveniach si vieš nájsť všetky prijaté aj odoslané súbory, znova ich zdielať alebo znefunkčniť ich link. Okrem toho si vieš zvoliť, či ti môže poslať súbory ktokoľvek alebo iba ten koho máš v kontaktoch.

WeTransfer

Ako poslednú možnosť tu prikladám službu WeTransfer. Tá je v poslednej dobe veľmi populárna a používaná na posielanie hlavne väčších alebo väčšieho počtu súborov. Súbory vieš posielať až vo veľkosti 2GB a zdieľať ich môžeš rovno na e-mail alebo použitím linku.

Stačí prejsť na webovú stránku WeTransfer.com a akceptovať podmienky. Potom stačí na tento web uploadnúť súbor alebo súbory a vyplniť e-mail alebo vygenerovať link. Ak vygeneruješ link, tak ten bude platiť jeden týždeň a potom sa znefunkční.

Cloud Úložisko

Ak potrebuješ odoslať súbor väčší ako 2GB, tak ti odporúčam použiť cloudové úložisko ako Google Drive alebo OneDrive, ktoré každé umožňuje zdieľať súbory alebo celé priečinky pomocou linku. Avšak pri menších súboroch úplne stačí použiť vyššie spomínané nástroje, ktoré sú jednoduchšie a nepotrebuješ pri nich zakladať žiaden účet alebo sa niekde prihlasovať.

Chceš si lepšie organizovať svoj digitálny priestor?

Získaj zoznam nástrojov, ktoré ti pomôžu pri organizácií tvojho digitálneho priestoru.

Pridaj sa ku ľuďom, ktorý majú svoj digitálny život pod kontrolov a dokážu využiť plný poteciál dnešných technológií.

Zanechaj mi tvoju e-mailovú adresu a ja ti pošlem kópiu mojej e-knihy úplne zadarmo

Mohlo by ťa zaujímať

Pin It on Pinterest

Share This
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.